Videolar

Burada yayımladığımız videolar, Dr. Mustafa Merter'in Nefs Psikolojisi Öğrenim Analizi'nden geçmiş ve bu yaklaşımla danışan görmeye ve psikoterapi yapmaya hak kazanmış kişiler ile yapılmış çekimlerden oluşmaktadır.

Nefs Psikolojisi'ne dair, kısa kısa.

Nefs Psikolojisi psikoterapistleri ile yapılacak olan soru-cevap video çekimlerinin ilki. Şule Alpay, Nefs Psikolojisi'ne dair görüşlerini paylaştı.
İnsanın Ruh Artı Beden Varoluşu ve Rüyalar

İnsan, ruh ve beden birleşiminden meydana gelen bir varlıktır. Nefs Psikolojisi, insanın beden ötesi varlığını psikolojik açıdan anlamaya çalışarak şimdiye kadar bildiklerimize yeni bir boyut kazandırmıştır. Adeta birer özel mektup gibi olan rüyalardan ise psikoterapi süreci boyunca çok şey öğreniriz.

Nefs Psikolojisi Tedavi Yaklaşımının Üç Temel Unsuru ve Ferdîleşme

Nefs Psikolojisi'ne göre psikolojik tedavi süreci (üç) sac ayağı üzerine oturur. Bunlardan ilki, gerektiği durumlarda bir psikiyatriste müracaat ve ilaç kullanımıdır. İkinci ve esas yapı psikoterapi desteğidir. Üçüncüsü ise sosyoterapidir.

Neden Rüyalarla Çalışıyoruz?

Şule Alpay, insanın ruh artı beden varoluşunu günümüze uygun bir misal olan ``cep telefonu`` mecazı ile Nefs Psikolojisi açısından açıklıyor.

Ayrıca, ``Rüyalar neden önemli? Rüya gelmezse psikoterapi sona mı erer?`` gibi sıkça sorulan sorulara da değiniyor.

Tedavide Üç Temel Unsur ve Ferdîleşme